Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hana Jahaj - Ty Tropojë Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


E kujtoj me mallëngjim,
Çdo rrugicë t'qytetit tim,
Ku e mësova jetën si fëmijë,
Dhe ishim të ri, me t'vërtetë i ri (2X)

Ref.:
Ty Tropojë ngado që shkoj,
T'kam në zëmër nuk të harroj,
O sa mallë që kam për ty,
Një kafe në Shesh ta pi...
Tek ty zgjohen babë e nanë,
E gjithçka që unë kam lanë,
Shpirti, zëmra më janë vra,
Keq gurbeti na ka nda...

Atje flejnë ëndrrat e mija,
Ku më pret përherë shoqnija,
Në ahengjet familjare,
Ta knojmë këngën qytetare (2X)

Ref.:
Ty Tropojë ngado që shkoj,
T'kam në zemër nuk të harroj,
O sa mallë që kam për ty,
Një kafe në Shesh ta pi...
Tek ty zgjohen babë e nanë,
E gjithçka që unë kam lanë,
Shpirti, zëmra më janë vra,
Keq gurbeti na ka nda...
Cover: Burim Emini - Ty Gjilan
Hana Jahaj
Publikimi: 14/09/2023
Muzika: Nexhat Mujovi (Wirusi)
Teksti: Izet Rraci
Orkestrimi: Alsked Rrenja
Video Produksioni: Three Creative


Hana Jahaj - Ty Tropojë
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ty Tropojë".
3. Video është e këngës "Ty Tropojë", por nuk këndohet nga Hana Jahaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Hana Jahaj:


Komente 0