Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hana Nikprelaj - Xhelozia Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  7

Xhelozia xhelozia

Ç'ka m'ka zemra që m'renkon
N'halle jeta nuk kalon
E kam burrin tejkaloz [ose: tejkanjoz?]
Burrin tem e kam xheloz

Refreni:
Dridhet, vyshkët dashuria
Prishet, fiket harmonia
Para kohe vjen pleqenia
Xhelozia xhelozia
(2x)

Ç'faj kam vet se jam e bukur
dhe pse dua t'jem e lumtur
Burri del pa sy si çorre
jo si boll por si zog sorre

Refreni:
Dridhet, vyshkët dashuria
Prishet, fiket harmonia
Para kohe vjen pleqenia
Xhelozia xhelozia
(2x)

Ç'ka m'ka zemra ce m'renkon
Nuk ban fare se me don
Shkon e vjen e vjen e shkon
dhe per yjet xhelozon

Refreni:
Dridhet, vyshkët dashuria
Prishet, fiket harmonia
Para kohe vjen pleqenia
Xhelozia xhelozia
(2x)

Ç'faj kam vet per hijeshi
I fal zoti bukuri
Syt e botes si n'daloj
Se m'shikojn kur une kaloj

Refreni:
Dridhet, vyshkët dashuria
Prishet, fiket harmonia
Para kohe vjen pleqenia
Xhelozia xhelozia
(2x)


Ky tekst u dërgua nga  Beni   Tinski

Hana Nikprelaj - Xhelozia
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Xhelozia".
3. Video është e këngës "Xhelozia", por nuk këndohet nga Hana Nikprelaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Hana Nikprelaj:


Komente 0