Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hana Nikprelaj - Tan Gjakoven Kam Gjini Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Gjithkund gjamë gjeta n'kët prag
Qenka la Gjakova në gjak
Krejt Kosova flakë e
shkrumb
Vendi varre paska shumë

Qenkan tha lulet e njoma
Djepat thatë foshnjet kufoma
Gjakovarët tash sa mot
Mbushë e kanë prehnin me lot

Larg si bijë kam ndodhë e shkreta
Kullë e lash veç hi e gjeta
S'duket kush se ka mbetë gjallë
Paska bi bari mbi shkallë

Paskan lmashk trungjet mbi voter
Nuk po m'duket vlla as moter
Nuk po shoh kund babë as nanë
Gjallë e n'varre s'di ku janë

Dikush thotë kanë shku shumë larg
Tjetri thot mot kthehen prapë
Kur Kosova t'jetë e lirë
Gjithçka vesh do t'merret mirë

Rri n'at shkrehë e du me ditë
Ku i kam trojet ku jam rritë
Sa t'jem gjallë e kam gjini
Tan Gjakoven shpi per shpi


Ky tekst u dërgua nga Shkelzen Mulaj

Hana Nikprelaj - Tan Gjakoven Kam Gjini
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Tan Gjakoven Kam Gjini".
3. Video është e këngës "Tan Gjakoven Kam Gjini", por nuk këndohet nga Hana Nikprelaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Hana Nikprelaj:


Komente 0