Hana Palloshi
Hana Palloshi
Hana Palloshi
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Hana Palloshi është këngëtare. Profesioni i saj eshte Violina ka filluar qe ne moshen 8 vjecare dhe tani eshte ne shkollen e mesme te muzikes ne Shkup. Hana Palloshi merr pjese edhe ne shume festivale dhe gara si: Bullgari, Shkoder, Prishtine, Shkup.

Viti vitin 2013 Hana Palloshi merr pjesë në festivalin 51 mbarëkombëtar në Shkodër.

Në Dhjetor 2014, Hana Palloshi merr pjesë në Ylberi 2014 me këngën "Melodia E Këngës".

Në Dhjetor 2015, Hana Palloshi merr pjesë në Ylberi 2015 me këngën "Ylberin Do Ta Zbres".

Në Dhjetor 2015, Hana Palloshi merr pjesë në Ylberi 2015 me këngën "Mbretëresha, Teuta".

Në Dhjetor 2016, Hana Palloshi merr pjesë në Ylberi 2016 me këngën "Moj Rrugicë".

Mori pjese edhe ne festivalin "Boom fest" 2018 me kengen "Ai"

Ne prill 2019 Merr pjese ne koncert me Band (Emin Saliu) salla 19:19 "Kenga ime"

Ne nentor 2019 merr pjese me kenge qytetare ne festivalin "Lyra".

Në Dhjetor 2020, Hana Palloshi merr pjesë në Nota Fest 2020 me këngën "C’Ka Ka Ikur, Me Nuk Vjen".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 0