Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hana Palloshi - Mbretëresha, Teuta Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  1

Sa shume dua t’udhetoj, te bredh edhe te shoh, oh neper kohe
T’shijoj e t’perjetoj, por sikur lexoj
Gjoksi te me gufoje, gjaku te me vloje
O moj ti qe rri, aq shume krenare permbi liburn.

Ne brezat e tu, jemi betu
Adriatikun gjalle mos me leshu(2x)

Zonje ne valle dhe me tradite
Oh sa gojembel, e ngrohte ne shpirt
Teuta jone ilireshe
Me fame e name mbretereshe.(2x)

Sa shume dua te them, se sa fort krenar jemi me ty
Perendeshe e rralle, e bukur si n’prrall
Me lote edhe me mall, gjaku te me vloje
O moj ti qe rri, aq shume krenare permbi liburn


Ne brezat e tu, jemi betu
Adriatikun gjalle mos me leshu(2x)

Zonje ne valle dhe me tradite
Oh sa gojembel, e ngrohte ne shpirt
Teuta jone ilireshe
Me fame e name mbretereshe.(2x)

Teuta jone, mbreteresha jone(2x)
Ilireshe, mbretereshe


Ky tekst u dërgua nga veronHana Palloshi
Publikimi: 01/12/2015
Festivali: Ylberi 2015


Hana Palloshi - Mbretëresha, Teuta
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mbretëresha, Teuta".
3. Video është e këngës "Mbretëresha, Teuta", por nuk këndohet nga Hana Palloshi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Hana Palloshi:


Komente 0