Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hana Palloshi - C’Ka Ka Ikur, Me Nuk Vjen Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  7

Koha ikën me shpejtësi,
si tren i vonuar,
dhe se di as një njeri,
ku ndalon për të pushuar

Ndaj jetoje jetën sot,
si jeton gjith' bota,
dhe mos qaj mos u brengos
për gjëra të kota...

HEJ na na na...
mos u lodh se nuk e gjej,
HEJ na na na,
Çfar' ka ikur më nuk vjen...

(Got to keep on going, got to keep on going
Got to keep on going, got to keep on going)

Kurrë me brenga e me halle,
Ti mos u mërzit,
se çudia më e madhe,
zgjat vetëm tre ditë...

Prandaj kape dashurinë,
mbaje fortë me dëshirë,
Puth, këndo, dhe përqafo
nesër do të jetë më mirë...

HEJ na na na...
mos u lodh se nuk e gjej,
HEJ na na na,
Çfar' ka ikur më nuk vjen...

U-u, mos u mërzit...
Për ditët që shkojnë...
Se, një tjetër ditë,
Për ty nesër do t'agojë...

(Got to keep on going, got to keep on going
Got to keep on going, got to keep on going)
(Got to keep on going, got to keep on going
Got to keep on going, got to keep on going)

Çfarë ka ik' më nuk vjen,
Ç'farë ka ik' më nuk vjen...

Nana-nana-nana-nana-nana NA...
Nana-nana-nana-nana-nana NA...
Nana-nana-nana-nana-nana NA...
Nana-nana-nana-nana-nana NA...

HEJ na na na...
mos u lodh se nuk e gjej,
HEJ na na na,
Çfar' ka ikur më nuk vjen...

(Got to keep on going, got to keep on going
Got to keep on going, got to keep on going)
(Got to keep on going, got to keep on going
Got to keep on going, got to keep on going)
Hana Palloshi
Publikimi: 30/10/2020
Festivali: Nota Fest 2020
Muzika: Ramiz Jusufi
Teksti: Jorgo Papingji


Hana Palloshi - C’Ka Ka Ikur, Me Nuk Vjen
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "C’Ka Ka Ikur, Me Nuk Vjen".
3. Video është e këngës "C’Ka Ka Ikur, Me Nuk Vjen", por nuk këndohet nga Hana Palloshi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Hana Palloshi:


Komente 0