A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Hanife Sejfulla Reçani

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  59
(1938-2017)  
BIOGRAFIA: Hanife Sejfulla Reçani është një këngëtare e njohur. Nga populli u kurorëzua me epitetet “Bilbil i Pollogut” dhe “Bleta e Pollogut”, e me të vërtetë ajo ishte dhe do ngelet bilbil që nuk i shteret zëri në vesh të popullit të vet, dhe bletë që gjithë nektarin e mbledhur nga trashëgimia jonë, e shfaqi në skenat ku debutoi 50 vjet me radhë. Hanife Sejfulla Reçani, veç se është “bilbil” dhe “bletë” e Pollogut, është edhe bijë e Lumës, trevës me virtyte të larta kombëtare shqiptare. Ishte e bija e Sahit...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Mimoza Abedini

Luljeta Kuraja

Meda (Nurimeda Kamberi)

Ema Bytyqi

Sevi

Emira Ademi

Xhesika Lela

Liliana Kanina

Jorida Zaimaj

Entela Ilirjani


Tags: Hanife Sejfulla Reçani, Hanife Sejfullahu, Hanife Sejfullahu-Reçani, Hanife Sejfulla Recani

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019