Më mbaj mend (për 1 muaj)


Hashim Shala & Tahir Drenica - Po Qu Ba Me Trojet Tona
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Po Qu Ba Me Trojet Tona".
3. Video është e këngës "Po Qu Ba Me Trojet Tona", por nuk këndohet nga Hashim Shala & Tahir Drenica.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Hashim Shala & Tahir Drenica - Po Qu Ba Me Trojet Tona  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente

Asnjë Koment

25/05/2013

2013-05-25T19:54:19+00:00I

O vallë çu ba me trojet tona
Perdit vorre po marojna
Djemt e ri me dhe po i mlojna
Shkrum e hi na vjen nga goja
Shkrum e hi zemra na djeg
A po ngon moj evropa shterpë
Qysh na bajnë kta faqezi
Shkojmë në fabrikë dyert naj kan mshel
Shum ushtarë more na kan dek
Na ka plas more zemra shkretë
Si te nadel e zez pranverë
Dalin pleqt vajtojnë në derë
O jem met pak paj si zogjte e mjerë

II

O e lan Kosovën pa djem te ri
E kan marrë paj ni rugë pa kry
E taanë shkun o në Gjermani
Lan Kosovën në vetmi
Oj lan pleqt zi e ma zi
Djepat metën bosh pa fmi
Spo ka kush me i ru bagëtin
Vaj e gjamë përreth djepit
Sa çmun nana e nem vetin
O kur u kthefshi bir mos më gjetshi
III
O spaska gja more ma gazep
Me shku ne arë veç d pleq
Çindro loke ban gajret
Ishalla kthehmi sa ma shpejt
Jo bre loke smun baj gajret
Menxi u rrita për gazep
Me bukë e ujë e bani ni jet
Veç ni gja po më ban me qajt
Do të vjen dita pushkën me marr
O jem met pak shkaut me i dal n’ mejdan

IV

Gjith Shqiptarët tlidhim ni besë
T’hudhim poshtë çdo ngatrresë
Për partitë mos t ‘bajna be
O ma te shtrejtin e kem atedhen
Mas ni zogu kur t’ju çoj fjalë
Si shqiponja n Kosove me ardh
Bashkë me ne pritat mej zan
Shkaut zi para mej dalë
Me dhan jetën për vatan
Sna vynë jeta në robni me kan more


Ky tekst u dërgua nga Murat lamallari
Më Shumë Këngë Nga Hashim Shala:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë