Më mbaj mend (për 1 muaj)


Hashim Shala & Tahir Drenica - Elif Elif
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Elif Elif".
3. Video është e këngës "Elif Elif", por nuk këndohet nga Hashim Shala & Tahir Drenica.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Hashim Shala & Tahir Drenica - Elif Elif  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

21/04/2012

2012-04-21T11:42:33+00:00Elif be te the je,
sela me te-e, aman
Shqiptaria jan qu në kambë
Of aman, aman!
I: Kush të don-e, ije, djal me dek-e aman
ne armikun hajde ta bojmë bejon! :I
T’ejten proma, ije, n’dy sahati aman
Do ti bim katunit ri
Of aman, aman!Avdi pasha i je
ju thot djemve aman
ku je shkoder hajde moj me malsi

Moj kalaja, ije, e e mejdanit aman
30 dit je met metë rrethu’
Of aman, aman!
M’i ke shkallzit , gur mermeri aman
S’mundet hasmi hajde moj me t’ zaptu’.

Afermm e ije shishanelli aman
trimerin e bane ispat
Of aman, aman!
Gjithë tuj pri-e, ije, me ordi ,ej aman
Shkojshit malit hajde tuj hallakatë’.


Ky tekst u dërgua nga  drenasi
Më Shumë Këngë Nga Hashim Shala:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë