Më mbaj mend (për 1 muaj)


Hashim Shala - Kënga E Aziz Salihut
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kënga E Aziz Salihut".
3. Video është e këngës "Kënga E Aziz Salihut", por nuk këndohet nga Hashim Shala.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Hashim Shala - Kënga E Aziz Salihut  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

01/06/2011

2011-06-01T13:59:33+00:00Heu Aziz Salihu o bokseri jone
Nana shqipe o ti gji t'ka dhane
T'rriti me gezime te bani si luan

Kur u rrite e u bane burre
Fillove sportin e s'u ndave kurre
Shume sportiste ti o Aziz te muren

Ej gjithe ne ring o mor te shkoi zani
Te ndeu Evropa e te pa Ballkani
N'kategori tande gjithe ishe ma i pari

Aziz Salihu fitimtar ne sport
Kush t'ka dale ne ring e ke shtri pertoke
Aziz je shkamb e nuk ijeshon

Ti nuk je xheloz o po je shpirtbardhe
Sportisteve te rinj gjallni ju ke dhane
Je shqiptar i madh Kosova te don

Dikush po mundohet e don me t'pengu
Vepren tandet ti mos me e zhvillu
Kot e kane ata jane shume tuj gabu

Per sportist te mire ty te njeh Kosova
Ty te njeh besa dhe Evropa
Ke marre pjese ne tri olimpiada

Ti Aziz ke shume dekorata
Qe i fitove o me dure te arta
Kah te shkon ti kije lavdata

O Aziz ti o burre shpijak
I babes Sami e i gjyshit Abdyl plak
Oda e juve mban udhe gjithmone isht plot

Oda e juve mban udhe gjithmone isht plot


Ky tekst u dërgua nga  teksteshkruesi
Më Shumë Këngë Nga Hashim Shala:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë