Më mbaj mend (për 1 muaj)


Hashim Shala - Adem Dhe Hamze Jashari
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Adem Dhe Hamze Jashari".
3. Video është e këngës "Adem Dhe Hamze Jashari", por nuk këndohet nga Hashim Shala.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Hashim Shala - Adem Dhe Hamze Jashari  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Këngë e albumit:

"Ne Luft Radishev E Caralev"

Komente

Asnjë Koment

14/08/2015

2015-08-14T13:11:52+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Adem Dhe Hamze Jashari" kënduar nga Hashim Shala.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Hashim Shala i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Tahir Drenica. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Adem Jashari trim dai, ka luftu me serbi
me serbi ai ka luftu, tri here serbt e kan rrethue
ai serbise sju ka dorzu, baba e vllazen i kan nihmu
ngo Adem qysh po thret, e thret hamzen vllaun e vet
merrjau anen mir natan, asnja gjall mos ti lshojm

gryk gryk tuj luftu, baba i vet tuj nihmu
shum qetnik i kan farue, ngo hamzen cka po flet
qyre ademit cka po i thet, kqyre baben sa holl po qet
sa here qet ka dy po i vret

ky ademi ish kan azgan, ham lufton edhe knon
kqyre qetnikve cka u kish than, kadal dal qetnik e serbies, kty jan trimat e shqiptaries, jan trimat e drnices, jan nipat ahmet dielies, jan vllaznit azem galices, kadal dal oj serbi, me drenice sasht mahi, kallum vehtin me gjith ty

kan luftu per liri, per flamurin kuq e zi
kta jan shkrue ne histori, ne historie kta jan shkru
kangtart ne kang i kan vnu, ne festa e gzime kan me i knue se kurr perj jete skan me harrue.Më Shumë Këngë Nga Hashim Shala:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë