Më mbaj mend (për 1 muaj)

Haxhi Dauti - Nentori I Ftot Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Nëntori i ftohtë nga sytë më rrëshqiti një lot
në dhomën time të errët u çfaqe ti
përballë vatrës më shikoje me ato sy
mi kujtoje vitët kur luanim si fëmijë

Sa simpatike ishe ti,
të gjithë të kishim simpati
ti thuaj thuaj është e vërtetë ky moment
iluzion është kjo jetë e shkretë

Nëntori i ftohtë më solli vetëm lotë
në këtë natë të errët po kërkoja pakëz dritë
po vatra u shua sa shpejt u venite ti
mi zgjove kujtimet kur luanim ne të dy

Sa simpatike ishe ti,
të gjithë të kishim simpati
ti thuaj thuaj është e vërtetë ky moment
iluzion është kjo jetë e shkretë

Sa simpatike ishe ti,
të gjithë të kishim simpati
ti thuaj thuaj është e vërtetë ky moment
iluzion është kjo jetë e shkretë


Ky tekst u dërgua nga Eduart NonajHaxhi Dauti
Publikimi: 23/10/2019


Haxhi Dauti - Nentori I Ftot
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Nentori I Ftot".
3. Video është e këngës "Nentori I Ftot", por nuk këndohet nga Haxhi Dauti.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Haxhi Dauti:


Komente 0