Më mbaj mend (për 1 muaj)

Haxhi Dauti - Perputhen Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Kërkoj kërkoj, kërkoj Përputhen
në Tiranë ku lind dashuria
kërkoj, kërkoj, kërkoj Përputhen
në Tiranë ku lind dashuria

Aroma jote depërton si zjarr
kur më shikon me ato sy
buzëqeshja jote më sjell
erën e dashurisë
rrëmben zemrën e rinisë


E ëmbël si shiu në pranverë
do të lutesha për një takim
se sa shumë të dua nuk mund të ndal
se pa ty jeta s'ka kuptim

Kërkoj kërkoj, kërkoj Përputhen
në Tiranë ku lind dashuria
kërkoj, kërkoj, kërkoj Përputhen
në Tiranë ku lind dashuria

Përtej kur unë ty të shoh
mezi pres për një shikim
zërin e ngre dhe ulurin
harron se gjithë bota të shikon
dhe ti harro


Të shajnë dhe të baltosin pa masë
por unë ty sërish të adhuroj
se sa shumë të dua nuk mund të ndal
se pa ty jeta s'ka kuptim

Kërkoj kërkoj, kërkoj Përputhen
në Tirane ku lind dashuria
kërkoj, kërkoj, kërkoj Përputhen
në Tirane ku lind dashuria

Kërkoj kërkoj, kërkoj Përputhen
në Tiranë ku lind dashuria
kërkoj, kërkoj, kërkoj Përputhen
në Tiranë ku lind dashuria

Kërkoj kërkoj, kërkoj Përputhen
në Tiranë ku lind dashuria
kërkoj, kërkoj, kërkoj Përputhen
në Tiranë ku lind dashuria


Ky tekst u dërgua nga Eduart NonajHaxhi Dauti
Publikimi: 19/05/2021


Haxhi Dauti - Perputhen
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Perputhen".
3. Video është e këngës "Perputhen", por nuk këndohet nga Haxhi Dauti.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Haxhi Dauti:


Komente 0