Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Live Video Kërko Video

Haxhi Maqellara - Hajredin Pasha  (Feat. Agron Maqellara)  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Komente

Asnjë Koment

28/01/2011

2011-01-28T00:51:39+00:00

Featuring

Agron Maqellara
Agroni...
Eej Hajredin pasha o po i vjen o Radikës
Vall o ku janë o këto malet e Dibrës
Vall o ku janë o këto malet e Dibrës

Haxhiu...
Vall o ku janë o këto malet e Dibrës
Bojn o mexhelis o në atë fush o të Gjurices
Bojn o mexhelis o në atë fush o të Gjurices

Agroni...
Bojn o mexhelis more ke kalaja
Hajredin pashën çe ka gjet o belaja
Hajredin pashën çe ka gjet o belaja

Haxhiu...
Se belaja pashën e ka gjet
Në malet e Dibrës o jan lidhun me bese
Në malet e Dibrës o jan lidhun me bese

Agroni...
Lidh o me besë o mor lidho të tanë
Turkut Dibrën o mos me ja lanë
Turkut Dibrën o mos me ja lanë

Haxhiu...
Hajredin pash o more hutaq
S'rrifet Dibra pasho me kërrbaç
S'rrifet Dibra pasho me kërrbaç

Agroni...
Hajredin pasha o mor krye shënëjk
Nuk osht Dibra pash mor Selajnëk
Nuk osht Dibra pash mor Selajnëk

Haxhiu...
Selajnëk o mor as Prilep
Qysh kërkove pash në Dibër ke gjet
Qysh kërkove pash në Dibër ke gjet

Agroni...
Hajredin pasha ku ke lan ushtrinë
N'Dibrër të madhe besa mi kanë ngri
N'Dibrër të madhe besa mi kanë ngri

Haxhiu...
N'Dibrër të madhe besa mi kanë ngri
Kan mbet n'istikam e në vorre pa m'hi
Kan mbet n'istikam e në vorre pa m'hi


Ky tekst u dërgua nga  arsimdiber
Më Shumë Këngë Nga Haxhi Maqellara:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet