Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Haxhi Rama

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.7 / Votuan:  6
BIOGRAFIA: Haxhi Rama është një autor këngësh i njohur. I rritur në një familje qytetare dhe me dhunti të dukshme të humorit, Xhixhi përfundoi shkollën e mesme “16 shtatori” në qytetin e Durrësit, për të vijuar studimet në Institutin e Lartë të Arteve, dega e “Dramës”. Ai u emërua si aktor në teatrin “Aleksandër Moisiu” të vendlindjes në vitin 1965, pak muaj pas ndërtimit të godinës aktuale të këtij teatri. Krijimtaria e Haxhi Ramës, në fakt ka nisur në vitin e largët 1958, kur në një nga gazetat e...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë


Artistë Të Ngjashëm:

Alban Male

Muharrem Xhediku

Ylli Valla

Klodi Shehu

Alfred Capaliku

Sokol Vulaj

Sezgin Curi

Marsel Gunga

Arti Rec

Fabian Asllani


Tags: Haxhi Rama

Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet