Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hazbi Thera - Tallava Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


E ngoni shok aman aman aj more vllaznije
e ju knon Hazbi Therra qetash historije
hajde biologji pakez edhe gjeografie
ju knoj fiskulltur aman aman edhe pak kimie

E tashi baca, do t'jau dhez llaptopin
po luj shah me juve, e jav hjeki topin

S'kisha qeter pun, u nisa n'katunde
te mahall e poshtme, te mixha Hajrune
u nal autobusi, nisi me knu knusi
u nala te pusi, me pi ni çaj rusi

Nisi me leh qeni [hav, hav]
nven ma nisi dhami
dul mixha hajrun pi koshi
si me kon Van Dami
nisa mej nguc pulat
mrena ne koqake
ah mixha Hajrun me det
ma futi shuplake

Mos mi ngucni pulat, more sheherlije
te mixha hajrun 1 e 1 bojn 2!

Ma mir mi nguc pulat, me çika t'zen sherri
me pas pun me ta' si me t'blloku kerri! [2x]


Ky tekst u dërgua nga Illy


Nuk kemi video për këtë këngë.


Hazbi Thera
Publikimi: 08/08/2008


Hazbi Thera - Tallava
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Tallava".
3. Video është e këngës "Tallava", por nuk këndohet nga Hazbi Thera.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Hazbi Thera:


Komente 0