Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hazbi Thera - Messi King (Barcelona) (Feat. Mbreti)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  2.8 / Votuan:  6

I
Murinjo ndalohu mos shko në trening
SHko merre ekipën ushtroni bilding
Se vjen Iniesta ta ban ni dribbling
Maniken ROnaldo, dridhet si pudding
At Pepen përmbrama, mere shtine n'ring
Messi shum I vogël, por mbetet një King
E di po dyshoni, se marim doping
Kapnu dor për dore, dhe bani shoping

COentrao:
Qu n'kam qka po prêt
Ti s'je futbollist pis milet
Pse s'po shet fara t'zeza sonqokled

Keni marr shum kupa, pa opsajt kur kan lujt
Ju ndihmojn referat, qdo loj per me mujt
A e dini kur na bëni ju neve fitore
At'her kur i ndreqim, lojat në bastore
Un pak si hajgare, po shum e vërtet
Barcelona ësht ekip, prej tjetrës planet

Refreni:
Un jam shum real, por jo Real Madrid
Un jam Barcelona që, s'don me mi pa syt
QIshtu HazbiTHerra, e pruni ni hit
Qysh ja kam arrit, sban lazëm me dit

ELVIN
II

Sikur Barcelona 5 zero ta boj
Me zemër për juve, gjithmon do t'këndoj
Se un jam aj Mbreti, qysh ka than Mileti
I du krejt shqiptart e, krejt i kam kah veti
Me kallash në dor, kur asht puna me luftu
Mikrofonin n'dor, kur doni meu disponu
Nuk ta mbushi mendjen, nëse nuk ki men
Nëse je okej, at'her e pëlqen
Kur flasim për sport, miljarda miljona
PO na len pa mend, gjithve Barcelona
NI loj me taktik, ma t'mir edhe pik
mendimet e botës, spo boj politik
Sikur Messi, që jep gola hiq pa ndal
SHkrova tekstin, i gjeta ma t'bukrat fjal
Përparsi, keni vajzat bukuroshe
Syt e gjelbërt, syt e kaltër, sy laroshe
Loja po vazhdon e, vazhdojm me fitore
Se jemi fitues, krejt na shkojn për dore


Nuk kemi video për këtë këngë.


Featuring: Mbreti
Publikimi: 07/11/2009


Më Shumë Këngë Nga Hazbi Thera:


Komente 0


Hazbi Thera - Messi King (Barcelona)
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Messi King (Barcelona)".
3. Video është e këngës "Messi King (Barcelona)", por nuk këndohet nga Hazbi Thera.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.