Më mbaj mend (për 1 muaj)

Herbert Alemi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  1
  • Vendlindja:
  • Vlorë 
  • Mosha:
  • 44 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Virgjeresha ♍
BIOGRAFIA: Herbert Alemi është një këngëtar dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Ai është kantautor i muzikës latine i njohur për performancën e tij. Emigroi në Itali në vitin 1990, ku krey studimet e mesme dhe të larta për "Shkenca Politike". Pasioni për muzikën lindi që në fëmijëri, por në Itali e zhvilloi dhe e bëri profesion duke bashkëpunuar me disa banda latine që performonin në Itali në vitet '90 kur muzika latine ishte ne mode. Perfeksionoi kitaren në Spanjë dhe perkusionet në Cuba. Ka marrë pjesë në disa emisione në ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Profili

Facebook

Kanali

Youtube

Instagrami

Zyrtar

Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Arbër Skënderaj

Naser Rafuna

Edmond Cano

Ujku I Cerrikut

Ermir Taja

Bajram Asllani

Orhan Dushullovci

Jeton Nreca

Gezim Demaj

Avni Deliu

Tags: Herbert Alemi, Hebert Alemi


Komente mbi këtë artist