A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Stinët

Pranvera

Erdh pranvera celin lulet.
Cel zymbyli, manushaqa.
Na ngroh dielli me rreze t'arta.

Dallendyshet ne mergim,
Kthehen ne folete e tyre
e cicerojne gjithe gezim.

Fushat gjelberojne,
Pemet lulezojne.
Bletet lulet i pllenojne
dhe femijet frutat i shijojne.

- poezi nga Hegisa Xhumari


- Poezia u dërgua nga Hegisa Xhumari -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.9 / Votuan:  13