Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Për Pranverën

Pranvera

Erdh pranvera celin lulet.
Cel zymbyli, manushaqa.
Na ngroh dielli me rreze t'arta.

Dallendyshet ne mergim,
Kthehen ne folete e tyre
e cicerojne gjithe gezim.

Fushat gjelberojne,
Pemet lulezojne.
Bletet lulet i pllenojne
dhe femijet frutat i shijojne.

- poezi nga Hegisa Xhumari


- Poezia u dërgua nga Hegisa Xhumari -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.9 / Votuan:  13


Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet