Më mbaj mend (për 1 muaj)


Hekurani - Nuk Ka Tjeter
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Nuk Ka Tjeter".
3. Video është e këngës "Nuk Ka Tjeter", por nuk këndohet nga Hekurani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Hekurani - Nuk Ka Tjeter (Feat. Esmeralda)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Muzika, Teksti & Orkestrimi:

Hekuran Krasniqi

Komente

Asnjë Koment

01/05/2019

2019-05-01T11:00:05+01:00

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Nuk Ka Tjeter" kënduar nga Hekurani.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 3 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
3

DËRGO TEKSTIN

Muzika: Hekuran Krasniqi
Teksti: Hekuran Krasniqi
Orkestrimi: Hekuran Krasniqi

Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Sinan Vllasaliu & Teuta Selimi - Nuk Ka Tjeter

SINANI & TEUTA

Ti e dine
un e di
qe te un vjen perseri
te premtoj se nuk ka tjeter
qe si un ta ndreq jeten

Ti e dine
un e di
qe te un vjen perseri
te premtoj se nuk ka tjeter
qe si un ta ndreq jeten

SINANI
sje e para as e fundit
qe dikush kalon tek un
asnjeher se pata fatin
veq nje her me u dashunu

sje e para as e fundit
qe dikush kalon tek un
asnjeher se pata fatin
veq nje her me u dashunu

deshta buzen me ta puth
asnjeher sma fale
humbe rastin me te mir
nuk i dhe 5-pare

REF 2X[SINANI & TEUTA]

Ti e dine
un e di
qe te un vjen perseri
te premtoj se nuk ka tjeter
qe si un ta ndreq jeten

TEUTA SELIMI

Nuk e pat koha shkelqimin
veq nje yll me driqu
asnjeher mua sme prite
sa te deshTa kurr se dite

deshta buzen me ta puth
asnjeher sma fale
humbe rastin me te mir
nuk i dhe 5-pare

SINANI&TEUTA

REF 2X
Ti e dine
un e di
qe te un vjen perseri
te premtoj se nuk ka tjeter
qe si un ta ndreq jeten

REF 2X
Ti e dine
un e di
qe te un vjen perseri
te premtoj se nuk ka tjeter
qe si un ta ndreq jeten

Zanfina - Nuk Ka Tjeter

Nuk ka tjeter
Vers 1:
Ditet kalojn ende te du
Pse luan me mu
Nuk meritoj une ketu
Ah pse ajo keshtu
Nuk dua met e vlen
Te dua keshtu si je
Ref:
Nuk kam tjeter me te dhan
Dashurin ta kam fal
Kot ska qahe kot te ka
Ajo smu ntek me na nda
Ajo smu ntek me na nda

Vers2:
Ditet kalojn ende te du
Pse luan me mu
Nuk meritoj une keshtu
Ah pse ajo ketu
Nuk dua met e vlen
Te dua keshtu si je
Ref:
Nuk kam tjeter me te dhan
Dashurin ta kam fal
Kot ska qahe kot te ka
Ajo smu ntek me na nda
Ajo smu ntek me na nda

Ref:
Nuk kam tjeter me te dhan
Dashurin ta kam fal
Kot ska qahe kot te ka
Ajo smu ntek me na nda
Ref:
Nuk kam tjeter me te dhan
Dashurin ta kam fal
Kot ska qahe kot te ka
Ajo smu ntek me na nda
Ajo smu ntek me na nda

Kthetrat - Nuk Ka Tjeter

Dashoni..

heren par kur t`pash dashuri une rash nuk ka
tjeter per mu per mu osht veq 1 vash ajo u kan
veq per mu per qata un e du veq 1 femer non kit
bot qe e kam dashuru shum e kam dasht se
mohoj kit pse u ndajtem palidhje kush e zuni
venin tem a je kan ti qajo qe pa mu ti sun flen
qe m`thojshe qdo nat as gjumi sum zen une ty shum
t`besova po kjo jet ish rren s`po muj me besu
po qishtu ish fati jem i kujtoj ato dit na dy
bashk kur jena kan a thu a e kujton kit
dashnijen ton sa her qe t`kujtoj ma shum
veten e lendoj edhe pse je pa mu me kurgjo
nuk ndrroj nashta per ty ka mar fund e
tash mum harru kur tum she udhes bohesh kishe
s`um she mu.

B-masTer..[reef..]

T`kujtoj ty kur jam taku kuptom se shum te du
ty nuk mundem me`t harru nuk ka tjeter ma per mu

T`kujtoj ty kur jam taku kuptom se shum te duuu
ty nuk mundem me`t harru nuk ka tjeter ma per mu

B-masTer..

Ti ke me egzistu gjithmon ne zemren tem edhe pse
je me tjeTrin apet te ti i kam ment po menoj per
ty po rahat sun po bona po sillnna posht e nalt
pi kujtoj ditet tona jom ul me 1 ven pe kujtoj
dashnijen tem qateher u kan koha ma e mir e
jetes tem tash cigaren e kam kall e qikjo
mu pom dhem po t`ndjej qe t`kom ngat e kit
zemer rahat spe len kjo jet pa ty pom doket
mu rrafsh edhe pse s`jom me ty endrroj mu
kan bashk per mu nuk ka femer ti jeton ne
zemren tem shpesh i thom shokve se ti je
dashnija jem at dashni qe e kom pas se
besoj se kam me gjet se ti je larg meje un veq
vet kom met ty tut kujtu s`po muna met harru se
pe sho qe pa ty qdo sen ka mbaru yyeeeaa

B-masTeer..[ ReeF..]..

T`kujtoj ty kur jam taku kuptom se shum te du
ty nuk mundem me`t harru nuk ka tjeter ma per mu

T`kujtoj ty kur jam taku kuptom se shum te duuu
ty nuk mundem me`t harru nuk ka tjeter ma per mu
Më Shumë Këngë Nga Hekuran Krasniqi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë