Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Official Video Kërko Video

Hekurani & Vjosa Emini - Jeta Jem  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Komente

Asnjë Koment

14/02/2020

2020-02-14T17:55:48+00:00

Më Shumë Nga

Vjosa Emini

Muzika & Produksioni:

Hekuran KrasniqiNa vjen keq por nuk disponojmë akoma tekstin e këngës "Jeta Jem" kënduar nga Hekurani & Vjosa Emini.
Ndihma juaj do ishte shumë e çmuar në rast se mundeni të shkruani tekstin e "Jeta Jem".
Videoklipi nga Hekurani & Vjosa Emini i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Neki Emra - Jeta Jem

Nji dit të Ejt’
E kom të shejt’
At dit e gjeta

Qëllimin njimend
Të ksaj jetës tem
Kur ty të vrejta

At t’Ejte, rastin me nfund e pata
At t’Ejte, tjem me ty nkater sy
At t’Ejte, mu ngjall imagjinata
At t’Ejte, at t’Ejte...

Ref:
Jeta jem, Jeta jem!
Jeta jem, mo...
Nga ajo e Ejt’(a)
Jeta jem, Mo, jeta jem!
Jeta jem nuk o...
Nuk o... e njejt’(a)

Çdo sendi tem
Ti syni jem
Vendin ia gjete

Se di qysh e tek?!
Ti i jepe shmek...
Komplet ksaj jete!

At t’Ejte, rastin me nfund e pata
At t’Ejte, tjem me ty nkater sy
At t’Ejte, mu ngjall imagjinata
At t’Ejte, at t’Ejte...

Ref:
Jeta jem, Jeta jem
Jeta jem, mo...
Nga ajo e Ejt’(a)
Jeta jem, Mo, jeta jem
Jeta jem nuk o...
Nuk o... e njejt’(a)
Jeta jem, Mo, jeta jem
Jeta jem nuk o...
Nuk o... e njejt’(a)

L-Street - Jeta Jem

Ngjarje E vertet :(

.
{Text Jeta Jem}

Po ja nisi Me fol Per do sene Qe shum kan ndodh Po Apet Nuk jam lodh

Dikur si fmi Shum sene mkan ndodh qysh kur jom ka i rii Ty ardh Hajna nshpi

E shum plagosje me alllti Shum Kercnime ne internet Tash ja nisi me Kallxu edhe vet

Po kurr nuk jom derzu apet rruges teme kom shku Ty e lyp t vertetten Gati e humba Edhe

Jeten Shum sene paten ndodh Prej njerzve qe se kam prit po apet se kom dit Qysh kjo

Jet o ty u sjelll Wishin tradhtar trokitshin n der nauuu gjujshin pa Fajj Doishin

Pare prej neve me marr sdishum qa me bo snu doke pun me rensii Diten e par t2012es Tvitit

Ri Na gjujten bumben nshpii Than ky o paralajmrim sdishum qa me bo Se kto sene Nuk po i njo

Po pak na Gabum punen nuk e vazhdum Apet jetes perditshme ja fillum

Me 05,11.2012 Baben N oborr t shpis ma Plagun athu a menun Qe Ky Njeri i ka fmin edhe Grun

Qysh u munun me na lo jetima Pa Fajj Babit jeten hajnat doishin mja marr Pa Pas pikk faj

Ajo nat O kan e hane O kan gjys mesnate Ora 20:20 Rrym nuk ka pas Aii hajni n shpii nauu

Kishh Pas RRas e Na dulum N oborr Se ni pun na kish jet pa e kryy Hajni na u paraqit

E Vllaut Vogel ja qiti alltin n kry As Vet SPe di qysh Jom ty kallxu per jeten tem

Kjo jet sish sen Vllau jem Pa Pas Faj Njerzit munohet met shkaktu Probleme E Me Bo pasuni

Me Pare T vjedhne Eh mor ZOT Ti m nimo RRugen e Drej Ma Kalllxo Se u llodha mo

U lodha me Jet Kajher Thom O ZOT Ao kjo anderr Ae Vertet Se Qikjo Nuk Quhet Jet

Po Kjo Thirret 1 Genjeshter E Vertet Qe Sun i Beson Fatkeqsit Qe Pot Ndodhin n jett

Sdi as Vet Ka me shkuu Kur m bin n men do sene Du me u Tranu Po nuk muj mi harru

o Vllazniii EdHe Kjo Fatkeqsii mka ndodh Ishalla se Provon askush se Kan Me Thon

Perparimi e Paska Zemren e Djegt NPrush ? Se e di tash sum besonn kerkush amo ky osht fakt

I Vertet Qe ka mujt me marr 1 jett Se tash mu Zemra mu ka djjeg Pi qoj durt Nalt Po Thom

O ZOOOOT PSe ma dhe ket Fatt QE smuj me jetuu pse ma dhe kett

Jett qe smuj me pranu PSee duhett tonn jeten me frikk me jetuu ZOT Prej teje Ndihm jam tuj

Kerkuu ZOT tLutna mem ndihmu se jeta mu ka shkatrru ALLAH n mshir tane un jam tu jetu

Gimi.G - Jeta Jem

Gimi G : Qona n'mengjes qdo pjese e trupit m'dhem barki u met shprast se n'to so hi sen ska met man pa m'nem kerkujt keq pa i bo vlla veq shpirti m'ka met nese t'duhet a pe do me dy dur ta jap,se s'po muj me ushqy un e kom 1 zemer t'madhe e s'ka met kush pa hy per krejt kom dashni bash kerkon nuk e ndaj edhe pse m'mungojn kushtet nuk ka lidhje un i boj me ndjenja jom i dobt e me kajt nuk po du e kom kqyr njejt si vlla secili qe m'ka respektu s'di sa m'beson kom harru edhe me kesh me pas pare n'xhep e tesha t'mira me vesh sa here qe dal n'rrug as figuren s'ma vlersojn une kaj e i kqyri pse me lypsa m'krahasojn veq 1shpres m'ka met gjall me qato jom tu jetu qiri jem m'bon shoqni qe asniher sum ka tradhtu.

Gentos : Nan e di qe se ki leht e n'zemer e ki varr je tum rrit pa bab po guximin e kom marr s'ka nevoj mu merzit babin un e zavendsoj e di gishtat s'jon t'njejt po prap dhomin nisoj rrugt e kqija nuk i kom shyqyr ZOTIT kom shnet mas qdo ngatrrese gjithmone gjindna vet shpirti jem i paqt jet edhe pse s'kom kurgjo zemren e kom t'knaqt krejt tjerat n'ZOT i lo n'nivel t'ult s'kom ra qaty dojn mem pa jom betu para Zotit nanen vet kurr se lo nejse prap s'ka lidhje gjithmon syt qel i kom shpinen ZOTIT kurr s'ja kthej se veq ai pom nimon kerkush s'pom kupton sun po shfryna kerkun edhe shokt qka i pata me gjith t'mirat m'shkun nuk ka shok pa interes veq qeto maje n'men gjith kom mu kon i vertet edhe pse qdo pjese e trupit m'dhem.

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Hekuran Krasniqi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet