A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Helena Paparizou

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  29
  • Vendlindja:
  • Borås 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Greqi 
  • Mosha:
  • 37 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Ujori ♒
BIOGRAFIA: Helena Paparizou është një këngëtare e huaj shumë e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Eleni "Elena" Paparizou, zakonisht i referuar jashtë vendit si Helena Paparizu, është një këngëtare, kompozitore dhe personalitet televiziv grek-suedez. Lindur dhe rritur në Suedi për prindërit grekë, ajo u regjistrua në shkolla të ndryshme të artit para se të niste një karrierë në Suedi në 1999 si anëtare e laik (muzika popullore greke) dhe eurodance duo Antique, të cilët morën pjesë në Eurovision Song Contest 2001 dhe më pas u bënë popullore në...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Fituese e

Eurovision

Ish-Anëtare e grupit

Antique

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Kelly Clarkson

Lana Del Rey

Hadise

Britney Spears

Katy Perry

Pink

Lady Gaga

Maria Mena

Christina Aguilera

Loreen


Tags: Helena Paparizou, Elena Paparizou

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019