Më mbaj mend (për 1 muaj)

Henrik - Une Dhe Ti Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Une Dhe Ti" kënduar nga Henrik.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 0 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
0

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Anton Kadishani - Une Dhe Ti

E kujtoj takimin takimin e pare
e shoh zemren time qe per ty ka qa
prej fillimit ti su binde qe jam lind per ty
se per mua ti u linde e imja dashni

Ref. 2x

Une dhe ti une dhe ti une dhe ti
dy zemra e nje dashni
une dhe ti une dhe ti une dhe ti
si nje shpirt zemer jemi te dy

e tash je me mua je me mua ti
ah sa shum te dua nane e fmive t 'mi
prej fillimit ti su binde qe jam lind per ty
se per mua ti u linde e imja dashni

ref. 2x

une dhe ti une dhe ti une dhe ti
dy zemra e nje dashni
une dhe ti une dhe ti une dhe ti
si nje shpirt zemer jemi te dy

Eva & Xhuljo - Une Dhe Ti

Zemren ty ta kom fal Shpirti im
Esht be Veq per ne kjo dashni
Gjithmon ne Te dy
Une dhe ti ti tiiiii
Sa Te du sa Te du ky shpirt e di

eva :

nuk e di pse mbaj Inat
Kur bisedat Po i zgjat
Se kjo loje e ka nje qmim
Ta kam than une ne fillim

Po mendohesh prap si gjdoher te me duash mu
Nuk esht e lehte
Shum gabime bon e Se kupton vetem kaq
Smjafton

Xhuljo

Dhe ta dish ti zemer
Njo si ty kerkoj une tek gjdo femer
Ti do vish Te une e di
Se pa mu ti nuk ke dashni

2x Zemren ty ta kom fal Shpirti im
Esht be Veq per ne kjo dashni
Gjithmon ne Te dy
Une dhe ti ti tiiiii
Sa Te du sa Te du ky shpirt e di

Eva

Me Pelqen Kur me ngacmon
Ndonjeher me nervozon
Nuk e di cdo bej me ty

Po mendohesh prap si gjdoher te me duash mu
Nuk esht e lehte
Shum gabime bon e Se kupton vetem kaq
Smjafton

Xhuljo

Dhe ta dish ti zemer
njo si ty kerkoj une tek gjdo femer
Ti do vish Te une e di
Se pa mu ti nuk ke dashni

2x Zemren ty ta kom fal Shpirti im
Esht be Veq per ne kjo dashni
Gjithmon ne Te dy
Une dhe ti ti tiiiii
Sa Te du sa Te du ky shpirt e di

Leonora Ajdari - Une Dhe Ti

Heshtja po me shqeteson,
pres qe te vish ne perqafim
nje puthje e jotja sa me mungon
ne kte rrugic me shi,
2x
na ish dikur un edhe ti
dhe nuk donim asgje tjeter
jetuam ne per ne te dy
foleja ish stacioni vjeter
e tani treni po kalon
e nuk ndalon,nuk e besoj se
do kaloj edhe nje tjeter
e sa her dielli do qe te agon
un do tpres te stacioni i vjeter..

e tani treni po kalon
e nuk ndalon,nuk e besoj se
do kaloj edhe nje tjeter
e sa her dielli do qe te agon
un do t`pres te stacioni i vjeter..

Më shumë këngë me këtë titull:


Publikimi: 04/05/2008
Festivali: Top Fest 5Komente mbi këtë këngëHenrik - Une Dhe Ti
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Une Dhe Ti".
3. Video është e këngës "Une Dhe Ti", por nuk këndohet nga Henrik.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.