Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Për Pranverën

Kenga Per Te Dashuren Ne Pranveren E Ftohte

Në paradhomën e ftohtë ora troket,
Shkon tetë, nëntë, dhjetë.
S’i numëroj, po rri përgjoj
Sa ngadalë koha rëshqet.

Dhe shkojnë si erë me bor’ e stuhi,
Si trumbë zogjsh në fluturim
Po se si shkojnë, s’dua ta di.
S’më dhimben gjë, s’më hynë në sy,
Se janë orë që shkojnë pa ty.

- poezi nga Hermann Hesse


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.5 / Votuan:  2
0

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYKomente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet