Herolind Iseni (Lindi)
Herolind Iseni (Lindi)
Herolind Iseni (Lindi)
 • Emri i Vërtetë:
 • Herolind Iseni
 • Vendlindja
 • Shkup
 • Jeton në
 • Gjermani
 • Mosha:
 • 28 Vjeç
 • Ditëlindja:
 • 7 Qershor 1995
 • Shenja e Horoskopit:
 • ♊ Binjaket
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Herolind Iseni (Lindi) është këngëtar i njohur. Herolind Iseni rrjedh nga një familje e mirë. Babai i tij Hamzi Iseni, qysh në vitet tetëdhjeta ishte antar i SHK,,Drita'' të Shkupit, ishte solist, por dhe instrumentalisht i shkëlqyer, që lozte qiftelinë aq bukur saqë edhe ura e gurit dridhej.

Gjate luftes së vitit 2001, Hamzai ishte luftëtar dhe komandant i UÇK-së në Maqedoni. Luftoi heroikisht në mbrojtje të atdheut kunder forcave sllavo-maqedone. Pas luftes Hamzai vdiq në rrethana të pasqaruara.

Herolind Iseni ështe mjaft talent këndon të gjitha zhënrat. Ne moshën 5 vjeqare ishte muzika e tij e parë që titullohet "Gjyshja Ime", pastaj që nga mosha 8-9 vjeqare thot ai se ka filluar të mer pjesë në shum dasma e matura. Kur Herolind ishte në moshën 15 vjeqare, babi tij u nda nga kjo botë. Ai ishte krahu djathtë i tij si në muzik po ashtu edhe jashtë muzikës.

Po ashtu në moshën 15 vjeqare ai largohet nga vendlinja dhe per 6 vite ai nuk u kthye deri në moshën 21 vjeqare. Por ai thotë: se do i rikthehëm edhe me i fortë një ditë muzikes do ti këndoj përseri publikut tim. Herolind Iseni tash jeton dhe vepron ne Gjermani.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Komente 0