Më mbaj mend (për 1 muaj)

Fletorja Ime

Ppo filloj te shkruaj nga vegjelia
O sa e vogel isha kur me humbi lumturia
Nuk e di se ck ate beja
Nisa dhe fletores sime ti tregoja
Oj fletorja ime mi ruaj fshetesit
E mia
Se askujt nuk I tregoj
Se si me kaloi vegjelia
Po nisi te te tregoj
Per ndjenjat e mia
Oh sa e rend
Qe eshte vetmia
Fletore oj fletore
Ti me bent e shkruaj
Kur te tregoj dicka
Ndjehem e cliruar
Oh sa e leht ndjehem ne ato qaste
Kur ty te tregoj
Oh fletorja ime
Kurr ty ste harroj.

- Poezi nga Herolinda Laqaj


- U dërgua nga Herolinda1 -


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5

Komente 0