Më mbaj mend (për 1 muaj)

Befasia

Sa shume do te doja
jeten ta ndryshoja
te behesha kengetare
dhe te kendoja.

Befasia me e madhe
qe dikush me befasoi
ishte vetja
qe shume ndryshoi.


Ndryshimi i papar
ne fytyren time
si zog i lumtur
po e shfletoj fletoren time.

Jetoj ne nje kend te botes
e cila ska perendim
aty ku jetoj
quhet Prizreni vendi im.

Ende su pajtova
me jeten qe ndryshova
fakti qe jetova
endrren e ndryshova.

Ndodhit e jetes
jan plot befasira
nga te fillosh
jan te gjitha te mira.

Secila me pelqen
jeten ta jetosh
dikush te shkelqen
dikush te ndricoj.

Plot befasi jeta
disa genjeshtra
disa te verteta
disa te ndryshme
disa te njejta
kjo eshte jeta.

- Poezi nga Herolinda Laqaj


- U dërgua nga Herolinda1 -


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente 1