Më mbaj mend (për 1 muaj)

Dua

Dua te behem zog
qe ne qiell e lir te fluturoj
dua te behem engjull
qe kete jete te lumtur ta jetoj.

Dua te jem peshke
qe ne uje e lire te notoj
dua te jem flutur
qe kete bukuri ta shijoj.

Dua te jem gjithcka
boten ne dore ta mbaje
dua te rrotullohem
dhe te filloj te qaj.

Dua ende jete
dua ende shpres
dua ende te besoj
dua ende te jetoj.

- Poezi nga Herolinda Laqaj


- U dërgua nga Herolinda1 -


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente 0