Më mbaj mend (për 1 muaj)

E Vogel S'jam

Nuk jam e vogel
por edhe e madhe
lodrat nuk me
pelqejn fare.

Motres time
ia kam lakmi
ajo meson
e une luaj
si femij.

Me nuk jam
e vogel
me nuk jam femij
dua te mesoj
dhe te kem liri.

- Poezi nga Herolinda Laqaj


- U dërgua nga Herolinda1 -


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente 0