Më mbaj mend (për 1 muaj)

Sikur Te Isha Ajo

Qiellin e shoh te zi
e ne syte e te tjereve disa fshetesi
e ne syte e mi
disa pika shi.

Pika qe nuk ndalen kurr
asnjeher e asnje cast
deri sa te kaloi
edhe ky rast.

Rasti ne duar me rreshqiti
e nga syte disa pika loti rrollen
athua lumturin kush ma mori
athua nga kjo bote kush me nxori.

Qielli eshte i kalter
dhe shkelqen
por une nuk shohe asgje
dicka nga qielli me rrefen
e une them sikur te isha ajo.

- Poezi nga Herolinda Laqaj


- U dërgua nga Herolinda1 -


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente 0