Më mbaj mend (për 1 muaj)

Koha

Ne nje bote tjeter
Me nje lumturi te vjeter
Me je shpirt e krenari
Me nje emer e lumturi.

E c'ishin ato nete e vona
E cfare ishin endrrat tona
E cfare me kujtonet ajo
Cfare ishte per mua qe ende nuk e njoh.

E c'po kalon nje kohe
Nje kohe me histori
Endrrat si perralla
Athua thjeshte poezi.

Po shkruaj po lexoj
Po mendohem
Ne te ardhmen ku te shkoj
Nje udhtim si ta perfundoj
E nje te kaluar sit a harroj.

Shpesh mendohem
Te isha ne nje planet tjeter
Athua isha tani e gezuar
Athua do te vinin ato net
Qe se paku njeher isha e pikelluar
Apo nuk do te ekzistoja
Apo ne nje planet tjeter tani po vallzoja.

Po mendoj po shikoj
Ku te sillem ku te shkoj e cfare te beje
Dhe thjeshte
A mundet nje enderr te ekzistoj???

- Poezi nga Herolinda Laqaj


- U dërgua nga Herolinda1 -


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente mbi këtë krijim