Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hidaver Osmani - Nora Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  25

Oh ç'më zgjove nga kjo natë
nga lundrimet ëndërrore,
kur ëndërroja për ty vashë
në ditët e bukura rinore.

Si era që është e paparë
ç'më hyre n'dashuri,
si fletët e flakës gjigande
ç'më ndize-kandil në gji

Nora ou ou ou Nora
ou ou ou Nora
une te dua Nora

Rrugës të shoh e mërzitur
me flokë të shprishura nga era,
mendon se më s'të dua,
mendon se të kam harruar.

Prej dritares kur t'shiqoj
e dëshpëruar më buzëqesh,
Shpalon flokët, më shiqon
e dashur e imja do të jesh.

Nora ou ou ou Nora
ou ou ou Nora
une te dua Nora

Të dashuroj der në vdekje
të betohem në ty,
Jeta ime ti më je,
drita e syve të mij

Nora ou ou ou Nora
ou ou ou Nora
une te dua Nora


Ky tekst u dërgua nga Green Eye

Hidaver Osmani - Nora
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Nora".
3. Video është e këngës "Nora", por nuk këndohet nga Hidaver Osmani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Hidaver Osmani:


Komente 0