Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Hija E Jetes

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  7
BIOGRAFIA: Hija E Jetes është një grup artistësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. GRUPI Hija e Jetes u themelua ne fund te vitit '96 nga dy antaret e ketij grupi Fatmir Miftari "Don Pizhi" dhe nga Murat Abazi. Ata ne vitin 98 publikunan nje album te qujatur BACK IN THE GAME dhe me kete album bene nje arritje te madhe e sidomos me kengen te quajtur HIJA E ZEZE qe me klipin e kesaj kenge arriten kulminacionin e hip hop-it sa qe u shfaqen ne MTV. Hija e jetes nuk u ndal me kaq ata ne vitin 2002 bene albumin e dyte te q...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Ish-Anëtar i grupit

Don Pizhi

Shto profile

zyrtareQe Shumë Vjet (2007)

Fol Çka? (2002)

Back In The Game (1998)


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Zinxhirt

A.D.X

E'7

Master Bass

Rikthimi

Misterioz

Kamikaza-T

2 Perqind

ETB 57

Felon Records

Tags: Hija Jetes, Hija E Jetes, Don Pizhi


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet