Hip-Hop Soldiers
Hip-Hop Soldiers
Hip-Hop Soldiers
  • Vendlindja:
  •  Kosovë
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: hip-hop
Hip-Hop Soldiers është grup artistësh i njohur. Grupi u formu ne vitin 2004 grupi ka pas 3 antar Gehard Bajrami (Geci) KUjtim Bici (PROFY - Boy) dhe Bekim Binaku (B-Beka) . ne 2005 ekan inqizu kangen epar me titullin KU-KU qe kan mar pjes poashtu ne at vit ne POLIFEST 2005 ku jun nominu me qmimin e RTV21 . ne 2006 poashtu kan mar pjes ne POLIFEST 2006 me kangen GUTU ku eka mar qmimin epublikut edhe qmimin kryesor per best RAp. poashtu ne vitin 2006 ky grup ka qen konkurent ne KANG MAGJIKE ku kan deportu ne finale me kangen e tyre HIT " JUMP" por fatkeqsisht pa qmim jun kthy nks edhe pse kenga ka pas shum sukses neper shqiperi kosov dhe maqedoni. ne vitin 2007 e lansojn klipin GUTU tkanges fituese te polifestit te punuar nga produksioni PULLA. dhe e qesun ne treg albumin me titullin "JUMP" te drejtat autoriale te keti albumi eka pas produksioni GRAMAFON.ne vitin 2008 ebojn nje Feat me nje kengetare te re nga zvicra SARANDA SAHITI ( SARA) dhe bejn nje video klip te ri me titullin "EMrin nuk ta di" pas disa vitev miret vesh qe kan pas probleme antart nermjet veti ne grup dhe fillimisht osht larguar nga grupi Kujtim Bici dhe kan vazhduar Gehard Bajrami Dhe Bekim Binaku me pas Bekim Binaku pasi qe ka shkuar te jetoj sipas lajmeve jasht shtetit Gehard Bajrami Geci ka mbet tashmi si sollo repist dhe osht duke e vazhduar karieren dhe feat me repera tjer dhe emban emrin e grupit Hip Hop Soldiers.

Në Nëntor 2006, Hip-hop Soldiers marrin pjesë në Kënga Magjike 2006 me këngën "Jump".

Më datë 4 Dhjetor 2008, Hip-hop Soldiers publikojnë videoklipin "Emrin Nuk Ta Di", në bashkëpunim me Sara. Videoklipi u prodhua nga Pulla.

Më datë 14 Maj 2012, Hip-hop Soldiers publikojnë videoklipin "Gutu".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë: Loretabre Loretabre  Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 5