Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Hiqmet Meçaj

Nuk ka akoma asnjë votë

  • Vendlindja:
  • Ballsh 
  • Mosha:
  • 75 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Demi ♉
BIOGRAFIA: Hiqmet Meçaj është një shkrimtar i njohur. Lind nga prindër me origjinë nga fshati Kallarat i Vlorës. Babai i tij, Hasani, qe larguar nga fshati që më 1917. Më 1919 bën shkollë xhandërmarie. Më 1920 e gjithë shkolla, me instruktor patriotin Shaqo Derri, marrin pjesë në Luftën e Njëzetës. Është pjesëmarrës i Revolucionit të qershorit, Kryengritjes së Fierit dhe rezistencës antiitaliane të 7 prillit 1939. Kishte mbaruar Akademi Ushtarake në Itali, Firence dhe Romë. Ka shërbyer si postëkoman...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Poezi »

Artistë Të Ngjashëm:

Vasil Tabaku

Qerim Haxhiu

Isuf Luzaj

Jorgo Telo

Ndoc Gjetja

Pjetër Budi

Jorgo Bllaci

Agim Shehu

Martin Camaj

Arshi Pipa

Tags: Hiqmet Meçaj


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet