Humus
Humus
Humus
  • Vendlindja:
  • Prishtinë Kosovë
  • Mosha:
  • 20 Vjeç

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Këndon kryesisht: pop-rock

Humus është grup artistësh i njohur. HUMUS është një rock bend nga Prishtina. Bendi u themelua në Maj 2002. Muzikën të cilën HUMUS e performon është alternative rock. Anetaret e grupit jane: Adnan Dragaj (Vokal), Nderim Ramadani (Gitare), Blerim Azizi (Bas) dhe Patriot Neziri (Bateri). Një shkak për realizimin relativisht të shpejtë të këngëve ishte sinergjia midis anëtarëve të grupit, veçanërisht në përcaktimin e stilit të HUMUS. Qartësia e interpretimit instrumental dhe të zërit dhe cilësisë së shëndoshë janë objektivat kyçe të HUMUS. Gjithashtu përmbajtja e teksteve që mund të arrijnë tek dëgjuesit në një kuptim harmonik të duhur është një tjetër gjë e rëndësishme që HUMUS është e përkushtuar.

Në Maj 2004, Humus marrin pjesë në Top Fest 1 me këngën "Dyfishohem".

Në vitin 2003, Humus publikojnë albumin "Dyfishohem".

Në Prill 2005, Humus marrin pjesë në Top Fest 2 me këngën "Ameba".

Në Prill 2006, Humus marrin pjesë në Top Fest 3 me këngën "Ninulla".

Në vitin 2005, Humus publikojnë albumin "Intermezzo-In".

Në Maj 2010, Humus marrin pjesë në Top Fest 7 me këngën "Afer Tokes".

Më datë 7 Tetor 2020, Humus publikojnë videoklipin "Enderroj". Muzika e këngës është shkruar nga vetë Humus.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë: qendresa qendresa  Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 0