Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrjeta Burrniku - Ma E Mira Vjehrra Jem Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Kur zhdrypa si nuse
Vjera mtha ni fjal
Qysh ma dashti zemra
Nuse pasmi mar
Paska mem ba goja
Lum e mashalla
Veq ti ndroj fustanat
Punt ti bajna na

refreni 2x
Pasna ardh ma t’mirin ven
Ma e mira vjehrra jem
E bekoft Zoti ket shpi
Lumi un per kta vjehrri


Ësht knaqsi e madhe
Me vjerri me nejt
Me pas lyp dunjan
Ma tmir skisha gjet
Dimi e fustana
Per ta ka mi vesh
Do tju maroj kafe
Tuj fol e tuj kesh

Refreni 2x
Pasna ardh ma t’mirin ven
Ma e mira vjehrra jem
E bekoft Zoti ket shpi
Lumi un per kta vjehrri


Ky tekst u dërgua nga Fatjona ZumeriHyrjeta Burrniku
Renditja: Top 200
Publikimi: 14/05/2022
Muzika: Emin Aliu
Teksti: Sami Aliu
Orkestrimi: Besnik Zikolli
Video Produksioni: Time Pictures


Hyrjeta Burrniku - Ma E Mira Vjehrra Jem
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ma E Mira Vjehrra Jem".
3. Video është e këngës "Ma E Mira Vjehrra Jem", por nuk këndohet nga Hyrjeta Burrniku.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Hyrjeta Burrniku:


Komente 0