Më mbaj mend (për 1 muaj)

Tema: Poezi Për 8 Marsin


8 Mars

Urime cdo nene n'planet,
lumturi,paqje dhe shendet!
Ju jeni engjujt e vertete,
qe na dhate drite dhe jete.

Ne te keq dhe ne te mire,
gjuha gjithmone tek ti shkon.
O engjull! marrim fryme me lire,
Oh, Nene! kur zemra renkon.

Per Ty pak eshte cdo cmim,
gjithe kujdesi,kenga, poezia.
Me Ty nuk ka asnje shpagim,
E dashur Nene, je vete dashuria.

- poezi nga Hysen Lushtaku

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3


Më shumë nga Hysen Lushtaku


Komente mbi këtë krijim