Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hysi Hasani - Gurbeqari Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Nisem nga Gurbeti
Për me ardh ne shpi
Tanë rrugën e gjatë, veq kujtime rri
Kur po vijmë Kosovë,asgjë nuk po dojmë
vetem nji pik uj, ah të vendit tonë
Kemi lanë shtëpinë' Nënën dhe Babanë
Ata Kur na vdiqën'me sy nuk i pamë
Kjo buka e Gurbetit' qenka shumë e randë
Malin e mbajmë n'zemër'askush snaj beson

-Refreni-
Ah More Vllaa,jam merzit met paaa
Malli na ka mar e zemrat,naj ka thaaa
Qele derën vllaa, thuaj mir se vjen
Se shpejt ikin vitet e dikur s'do t'jemm

Nese vdes n,gurbet,kush mi mbyll kta sy
Për mallin që kam,që n,Kosovë sjam kthy
Shpejt na shkoj rinia,e tash u bë vonë
Ku mbeti familja,e shoqeria jonë
Me pas mujt me kthy,kohën veq nji herë
unë si djali i ri,në Kosovën tem
Atje kisha nejtë'Atje kisha vdek
Pasha tokë e qiell'si ktu skisha hjekë

-Refreni-
Ah more vlla, jam merzit met paa
malli na ka mar, e zemrat naj ka tha
qele deren vlla, thuaj mir se vjen
se shpejt ikin vitet, e dikur sdo t'jemm


Ky tekst u dërgua nga Hyzri HasaniHysi Hasani
Publikimi: 20/01/2023
Teksti: Besim Bunjaku
Orkestrimi: Egzon Bajraliu
Video Produksioni: Hd Creative Studio
Muzika: Ylber KrasniqiHysi Hasani - Gurbeqari
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Gurbeqari".
3. Video është e këngës "Gurbeqari", por nuk këndohet nga Hysi Hasani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Hysi Hasani:


Komente 0