Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hysni Alushi - Dhender Ne Paramithi Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  7

lere more shoke sec pesova
brodha ledh e ku nuk brodha
ne Paramidhi qendrova
nje kaleshe sec e sgjodha 2X

.......
Moj Paramidhi ne brinje
lule ter per CAMERINE
bukurine e ke ne thua
me jep dhe nje nuse mua 2X

epo syri saj si reze djelli
si nje yll i rene nga qielli
bukuri e kesaj toke
tamam si Paramidhjote

................
Moj Paramidhi ne brinje
lule ter per CAMERINE
bukurine e ke ne thua
me jep dhe nje nuse mua 2X

epo cu grumisa buze nje lumi
Atije me keputi gjumi
kaleshen ce pash ne ender
thash ketu do te behem dhender2X

.................
Moj Paramidhi ne brinje
lule ter per CAMERINE
bukurine e ke ne thua
me jep dhe nje nuse mua 2X


Ky tekst u dërgua nga Cameria Do Te Rroje ( Gentian Cami)





Hysni Alushi - Dhender Ne Paramithi
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dhender Ne Paramithi".
3. Video është e këngës "Dhender Ne Paramithi", por nuk këndohet nga Hysni Alushi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Hysni Alushi:


Komente 0