Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hysni Klinaku - Merre Kete Dhurate Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


ne vitrinen time mbi nje raft si e praruar//
shenj e dashuris se zjarrt e dhuruar, e dhuruar//
po qendron si dokument per nje periudh ne jet//
fotografi fotografi dit te lumtur un dhe ti//

nuk je nuk je ajo nga fotografija//
nuk je nuk je te ndryshoj tradhtija//

reff:
na merre kte dhurat merre tani na
mos e ...........................
merre qoje ne shtepi sdua qe ta di//
a e ruan a e gjuan dashurin//

ne vitrinen time mbi nje raft si e praruar//
shenj e dashuris se zjarrt e dhuruar, e dhuruar//
po qendron si dokument i dashuris se gjat me vjet//
qe rrezoj qe rrenoj nje lakmi e jotja e shkret

nuk je nuk je ajo nga fotografija//
nuk je me sje ska ilaq tradhtija//

reff:
na merre kte dhurat merre tani na
mos e ...........................
merre qoje ne shtepi sdua qe ta di//
a e ruan a e gjuan dashurin//


Ky tekst u dërgua nga  shera

Hysni Klinaku - Merre Kete Dhurate
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Merre Kete Dhurate".
3. Video është e këngës "Merre Kete Dhurate", por nuk këndohet nga Hysni Klinaku.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Hysni Klinaku:


Komente 0