Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hysni Klinaku - Këngë Gurbeti Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Për gurbet unë kur jam nisë
Humba krahët e dashurisë
Për ty vashë zemra m'patë krisë.

Isha i ri frika m'patë mblu
Për me të thanë se unë të du
E me m'pritë për me u bashku.

Refreni:
Mallku qoftë gurbeti i zi
që nuk ndejta në shtëpi
sot do t'isha bashkë me ty

Se me vite jam mërzitë
N'anjë rreze s'gjeta dritë
Se t'kam dashtun me gjithë shpirt.

Sa shumë vite kanë kalu
Zemër-vrarë unë kam jetu
E me shpres për me u taku

Kur u ktheva më s'të pashë
Nuk të gjeta ku të lash
Tjetër fat kishe ti vashë

Refreni:
Mallku qoftë gurbeti i zi
që nuk ndejta në shtëpi
sot do t'isha bashkë me ty

Se me vite jam mërzitë
N'anjë rreze s'gjeta dritë
Se t'kam dashtun me gjithë shpirt.


Hysni Klinaku - Këngë Gurbeti
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Këngë Gurbeti".
3. Video është e këngës "Këngë Gurbeti", por nuk këndohet nga Hysni Klinaku.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Hysni Klinaku:


Komente 0