Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hysni Klinaku - Me Kengen E Shpirtit Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Pjesa e Parë:

Para meje, kalojshe ç'do ditë.
Si fëmija të pata llastu.
Unë atëher, jo kurr nuk e kam prit.
Se prej meje, ti ke me'u largu.
Shkuan vitet e unë m'beta vetë.
Edhe lulet e zemrës, u thanë.
Po pishman, edhe sot me ka m'betë.
Nja dy-tri fjalë, që s'ti kam thanë.

Ref x1:

Zemër, të lutëm më fal.
Mos më thuaj, t'kam harruar.
Se nuk dua t'besojë.
Çka nuk t'a kam thanë me fjalë.
Sot me kangen e shpirtit, po ta knojë.

Pjesa e Dytë:

Mos më thuaj se më ke harru.
Se për Zotin, asnjëher nuk ta besojë.
A këtë zemër, ma ke përvëlu.
Dhe nuk di, nuk di si ta shërojë.
Shkuan vitet e unë m'beta vetë.
Edhe lulet e zemrës, u thanë.
Po pishman, edhe sot me ka m'betë.
Nja dy-tri fjalë, që s'ti kam thanë.

Ref x1:

Zemër, të lutëm më fal.
Mos më thuaj, kam harruar.
Se nuk dua t'besojë.
Çka nuk t'a kam thanë me fjalë.
Sot me kangen e shpirtit, po ta knojë.

Ref x2:

Zemër, të lutëm më fal.
Mos më thuaj, kam harruar.
Se nuk dua t'besojë.
Çka nuk t'a kam thanë me fjalë.
Sot me kangen e shpirtit, po ta knojë.

Çka nuk t'a kam thanë me fjalë.
Sot me kangen e shpirtit, po ta knojë.


Hysni Klinaku - Me Kengen E Shpirtit
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Me Kengen E Shpirtit".
3. Video është e këngës "Me Kengen E Shpirtit", por nuk këndohet nga Hysni Klinaku.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Hysni Klinaku:


Komente 0