A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Hysni Zela

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  21
  • Vendlindja:
  •  
BIOGRAFIA: Hysni Zela është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo e lehtë dhe popullore folklorike. Në Dhjetor 1976, Liliana Kondakçi & Hysni Zela marrin pjesë në Festivali i 15-të në RTSH me këngën "Fshati I Ri". Në Dhjetor 1980, Zeliha Sina & Hysni Zela marrin pjesë në Festivali I 19-Të Në Rtsh me këngën "Kush Je Ti Qe Me Tremb Dhente". Në Dhjetor 1980, Hysni Zela merr pjesë në Festivali I 19-Të Në Rtsh me këngën "Kenge Per 40 Vjetorin E Partise". Më datë 22 Tetor 2013, Vagabondi publikon videoklipin "Kosova E Pavarur", në bashkëpuni...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Vëllai i

Vaçe Zelës

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Ferdinant Bjanku

Julian Lekocaj

Tani (Artan Shqadha)

David Tukiçi

Gentjan Dema

Lirio Nushi

Kelly

Hysen Koçia

Dionis Delia

Pellumb Katroshi


Tags: Hysni Zela

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019