Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hysni Zeqiri & Gezona Maxhuni - Ne Mes Prishtines Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3


Një lokal
Ti aty qëndron
më thanë
Ja, po vijë
Një qetësues
ma dhanë

Nëpër aeroplanë
e trena, autobusë
udhëtuam
Kahdo shkuam
prapë te njëri tjetri
ne mbaruam

Hej, thuase e ndjej
dritat e Prishtinës
veç për ne ndriçuan
Hej, përsëri e ndjej
Mu në mes t’Prishtinës
prapë u dashuruam ne

Ka shumë vjet
që nuk isha
këndejpari
Por, me vjet,
veç për ty
po më merr malli

Nëpër aeroplanë
e trena, autobusë
udhëtuam
Kahdo kërkuam
prapë në mes t’vendlindjes
u takuam

Na shikojnë bjondinat
rrug’t dhe vitrinat
por, njeriu ka veç një jetë
Ndizen fishekzjarre
thuaj : T’dua përjetë
Të dua përjetë
Hysni Zeqiri
Renditja: Top 200
Publikimi: 03/02/2011
Festivali: Netët E Klipit Shqiptar 10
Video Produksioni: Imagine Films


Hysni Zeqiri & Gezona Maxhuni - Ne Mes Prishtines
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ne Mes Prishtines".
3. Video është e këngës "Ne Mes Prishtines", por nuk këndohet nga Hysni Zeqiri & Gezona Maxhuni.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Hysni Zeqiri:


Komente 0