A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Ibish Broja

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  25
(0-2012)  
  • Vendlindja:
  • Burojë E Drenicës 
BIOGRAFIA: Ibish Broja është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore rapsodike. Që në moshë të re, rapsodi i mirënjohur shqiptar, Ibish Broja kishte pushtuar zemrat e adhuruesve të folklorit burimor shqiptar. Për 60 vjet me radhë, Broja interpretoi me mjeshtri të madhe këngët e traditës sonë historike, duke depërtuar edhe jashtë kufijve shqiptar, nëpër festivale ndërkombëtare. I cilësuar si tenor me ipostim natyral, Ibish Broja i dha folklorit tonë zërin e tij brilant dhe këngën e pastër burimore. Ibish Broja ndërroi jetë...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


» Dërgo Një Këngë »


Artistë Të Ngjashëm:

Beqir Gashi

Feriz Krasniqi

Enver Batllava

Halil Cërvadiku

Qamili I Vogel

Mhill Krasniqi

Dervish Dervishi

Fatmir Bajra

Isa Veliu

Agim Baftjari


Tags: Ibish Broja, Baca Ibish, Broja, Ibish Broja Mulaku

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019