Ibrahim Kasami
Ibrahim Kasami
Ibrahim Kasami
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Ibrahim Kasami është këngëtar i njohur. Ibrahim Kasami është ndër ata këngëtar që me zërin e tyre kanë bërë vend në zemrat e publikut të gjërë. është nga Tetova dhe rruga e tij në muzikë ka nisur që në fëmijëri, e trasuar nga i ati, që i binte mrekullueshëm kavallit. Dashuria e parë e Ibrahimit ishte çiftelia dhe tingujt e saj të mrekullueshëm. Më pas, Ibrahim Kasami nisi të këndonte e të dëshmohej në shumë vende, duke u bërë edhe tejet i angazhuar në mbrëmje, dasma e ahengje. Këngëtari në vitin 1998 editoj albumin e parë muzikor, që pati sukses dhe i hapi shumë dyer. Me kalimin e viteve, këngëtari sjelli projekte të ndryshme, këngë, albume. E veçanta e tij është se përherë këndon live dhe e ndez atmosferen kudo ku shfaqet.

Në vitin 2007, Ibrahim Kasami publikon albumin "çika Boll".

Në vitin 2010, Ibrahim Kasami publikon albumin "Lujna Në Diskotekë".

Më datë 10 Nëntor 2012, Ibrahim Kasami publikon videoklipin "Larg Vendlindjes Ne Gurbet".

Në vitin 2014, Ibrahim Kasami publikon albumin "7 Ditë E 7 Netë".

Në vitin 2014, Ibrahim Kasami publikon albumin "Hajde Ne Valle".

Në vitin 2015, Ibrahim Kasami publikon albumin "Sonte Kallet Atmosfera".

Më datë 17 Nëntor 2016, Ibrahim Kasami publikon videoklipin "Digju Zemër".

Në vitin 2016, Ibrahim Kasami publikon albumin "Me Mungon".

Më datë 23 Shtator 2017, Ibrahim Kasami publikon videoklipin "E Di Qe Me Don". Teksti u shkrua nga Vojsava Alia. Videoklipi u prodhua nga Jehona.

Në vitin 2017, Ibrahim Kasami & Resmije Ameti publikojnë albumin "Live 2017".

Në vitin 2017, Ibrahim Kasami publikon albumin "Loçk Dhe Zemer".

Në vitin 2018, Ibrahim Kasami publikon albumin "Hej Zemër".

Më datë 16 Korrik 2018, Ibrahim Kasami publikon videoklipin "N'parkun E Qytetit".

Më datë 20 Tetor 2018, Ibrahim Kasami publikon videoklipin "Kasam Qehaja". Muzika e këngës u punua nga Sami Aliu.

Në vitin 2019, Ibrahim Kasami publikon albumin "Fustani Me Ngjyra".

Më datë 15 Korrik 2019, Ibrahim Kasami publikon videoklipin "Fustani Me Ngjyra". Muzika e këngës u punua nga Ylber Qaili, teksti u shkrua nga Kreshnik Avdiu, ndërsa për orkestrimin u kujdes Ylber Qaili. Videoklipi u prodhua nga kompania Jehona.

Më datë 14 Tetor 2019, Ibrahim Kasami publikon videoklipin "Sillma, Dridhma". Muzika e këngës u punua nga Ylber Qaili, ndërsa teksti u shkrua nga Ejup Shabani. Videoklipi u prodhua nga kompania Jehona.

Në vitin 2021, Ibrahim Kasami publikon albumin "Dajat Miljonera".

Më datë 6 Korrik 2023, Ibrahim Kasami publikon videoklipin "Të Kam Zemër". Kënga është kompozuar nga Perparim Qaili.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »
Lajme Showbiz:

Më shumë artikuj nga Ibrahim Kasami »

Komente 0