Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Ibrahim Kasami - Të Dua
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Të Dua".
3. Video është e këngës "Të Dua", por nuk këndohet nga Ibrahim Kasami.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Ibrahim Kasami - Të Dua  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Këngë e albumit:

"Lujna Në Diskotekë"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2010

2010-11-30T23:00:00+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Të Dua" kënduar nga Ibrahim Kasami.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Aurela Gaçe - Të Dua

Unë dua të jem
Me ty të jem
Edhe sonte, edhe sonte...
Ma thuaj një fjalë
Sikur dhe një fjalë
Do mjaftonte, vetëm sonte...
Torturë e shpirtit tim
Për ty jap botën
Të fundit frymë për ty
Zemra e mban.

Refreni:
Për ty unë do i lëviz
Malet do i lëviz
Më mbahet fryma
M'dridhen gjunjët, ti s'e di
Për ty unë do i lëviz
Malet do i lëviz
Ku t'a gjej forcën
Të t'a them, unë nuk e di...

Sikur të rilindja
Prapë tek ty do vija
Do t'kërkoja, prapë do t'kërkoja...
Me gabimet tua
Kështu siç je të dua
S'do t'kërkoja të t'ndryshoja
Torturë e shpirtit tim
Për ty jap botën
Të fundit frymë për ty
Zemra e mban.

Refreni:
Për ty unë do i lëviz
Malet do i lëviz
Më mbahet fryma
M'dridhen gjunjët, ti s'e di
Për ty unë do i lëviz
Malet do i lëviz
Ku t'a gjej forcën
Të t'a them, unë nuk e di...

Ku t'a gjej forcën
Të t'a them, unë nuk e di...
Për ty unë po i lëviz
Malet po i lëviz
Më mbahet fryma
M'dridhen gjunjët, a e di...
Për ty une po i lëviz
Malet po i lëviz
Gjithmonë me ty
Në krahët e tu ne përjetësi.

Sikur të rilindja
Prapë tek ty do t'vija..

Robert Berisha - Të Dua

Ah sa dhemb dashnia
E tregon veç ndarja
Sa m’don zemra jote
E ka dëshmu falja.

Eh cila dashni
Do të mbetej gjallë
Kur gabon një zemër
Tjetra mos me falë.

Ref.
Të dua, të dua
Edhe nëse më urren
Kam faj, po qaj
Se për ty gjithçka ia vlen.

Provova, gabova
Veten e tradhëtova
Jam shitur, jam blerë
Po pa ty nuk po kam vlerë.

Ref.
Të dua, të dua
Edhe nëse më urren
Kam faj, po qaj
Se për ty gjithçka ia vlen.

Sela aka Boszman - Të Dua

ref. 3 her
E di sjom kan i urt
kurr nuk kom nejt rahat.
po me zemer jom te ti
per qdo dit per qdo nate.
E di kurr nuk ta thash
qè tdu ma shum se veten
te deshta -te dua edhe ka me tdasht ton jeten.

MGH :
E di sjom kan i urt
kurr skom nejt rahat.
nxojsha shum femna
neper rrug dit e nat.
MGH o problem
pom vjen edhe turp.
tu u marr me qdo pun
m'futen policia nburg.
T'pata tha ne fillim
"mo se nuk bon"
jom djal problem
edhe gat nuk na shkon.
Po apet se apet
nuk ke hesht e ke than
ko me t'dasht ton jeten
edhe kurr ska me t'lon.
E shkruj kit cop leter
me Lote Shpirti ime.
Me mungojn ata sy
e ai Loti Yt .
M'Ka marr Malli edhe Zanin me ta ni.
Zot ma dergo ni Engjull
kta Lote me mi fshi.
Anash nuk t'lash
e kam Zemren e plast.
Qe qaq shum t'Du
kta un kurr nuk ta thash.
T'Lutna falma ket sen
E urrej dhe veten
ta dish o Shpirt
ko me t'Dasht ton jeten.

Ref. 2 here(SeLA)
E di sjom kan i urt
kurr nuk kom nejt rahat.
po me Zemer jom te ti
per qdo dite per qdo nate.
E di kurr nuk ta thash
qe t'Du ma shum se veten
te Deshta te Dua edhe ko me t'Dasht ton jeten.

SeLA a.k.a BosZMaN
Jom kan djal shum prob. Nuk kom ni per kerkon.
Me shok per qdo nate
tu u rrok me gjithkon.
me Ty ntelefon
tu t'tha kurr nuk tkom.
tu ta bo gjith rrafsh
Zemer shihemi ma von.
Ti em ki besu
sa her qe tkom premttu.
kur tkom thir ntelefon
ti gjithmon je gzu.
Sa her
Jemi dal bashk- na ka kqyr kret qyteti.
me Ty vet i 2 me shok vet i 20.
Tlash anash
nuk tvejta
pa dije tlendova.
per ty nuk menova
Dashurin e harrova.
m'Fal te lutem
per krejt ato gabime.
Erdhi koha me ta than
Ti Je Jeta Ime.
Un tjeter nuk du
Je e Vetmja per mu.
Qe e Du me Zemer
edhe kurr ska me ndrru.
sa tka diell edhe hane.
sa tka uj per me pi.
pervep ZOTIT askush sun e prish ket DASHNI.

ref. 4 here
E di sjom kan i urt
kurr nuk kom nejt rahat.
Po me Zemer jom te Ti
per qdo dite per qdo nate.
E di kurr nuk ta thash
qe du ma shum se veten.
Tè Deshtate Dua edhe ka me tDasht ton jeten.

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Ibrahim Kasami:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë