Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ibrahim Kasami - A T'kujtohet  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Teksti:

Ejup Shabani

Këngë e albumit:

"Me Mungon"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2016

2016-11-30T23:00:00+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "A T'kujtohet" kënduar nga Ibrahim Kasami.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Ibrahim Kasami i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Cannibalz. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Reff:
Spo di tash ne mes neve se qka po ndodh
A nashta ti me mu je lodh?
Un gjithmon ty te deshta
Ne zemren tem ``A T'kujtohet`` kur na bash kem

E kalla ni cigare po timi pot pengon
Po du un mu qetsu se diqka mir so ka m'shkon
spo muna me ni veten mir nthell zemer
A thu qka mos osht puna per ni femen?
N'trupin tem ka shum qetsi e ka shum munges
Jo jo ska uri e qe mdodh qikjo une kurr
Se kom prit une ti me pas distanc o se kom dit
Um meten shum kujtime jom tu i rujt
Une ti dhe ni fjal e jotja shum e but
A thu pse mori fund gjithqka? Une jom tu tprit
Edi mir se kurr ska me ardh ajo dit
Gjithmon kur nejsha me ty e tkshyrsha nsy
U nalsha menojsha a thu a jom per tyy
Kohve tfundit shum larg rrishe nga un
E kuptova meniren qysh o kjo pun

Reff:
Spo di tash ne mes neve se qka po ndodh
A nashta ti me mu je lodh?
Un gjithmon ty te deshta
Ne zemren tem ``A T'kujtohet`` kur na bash kem

E kur folshmi ja bojshe spe di a po T'du
E nashta gjithmon jom kon i deshprum
Po shihet mu zoti ku um ka pru e shpesh dilshmi
"Thojshe vetem ty T'du" E tu hec rruges
menoj se fajet kush i ka
Eci naper trotuar i gjan o vlla
E mu mdodh gjithqka ne ket nat te errët
Pasi ka ndoodh kjo zemra jem e tert
Po ti spaske pas besim aspak ne veten
Se une gjithmon ta kom than verteten
Ke than "qe jom i pari e i fundit"
A skoka kon e vertet sta kom vrejt kanunin
A nashta shum shpejt kom al nga ajo zemer
Me siguri tka than keq naj femen
Beso qe edhe ekt tekst kur e shkruj
Po thom sa shpejt i harrove ata Muj

Reff:
Spo di tash ne mes neve se qka po ndodh
A nashta ti me mu je lodh?
Un gjithmon ty te deshta
Ne zemren tem ``A T'kujtohet`` kur na bash kem

Un ta fala dashurin po ti se pranove
Mu me lendove baby me tradhtove
Ti paske qen e pa bes spo mund t'besoj
Por prap se prap pa ty smund Tvazhdoj
Sdi pse kaq shum te dashuroj sdi
A kam T'drejt? A nashta po gaboj

Reff:
Spo di tash ne mes neve se qka po ndodh
A nashta ti me mu je lodh?
Un gjithmon ty te deshta
Ne zemren tem ``A T'kujtohet`` kur na bash kemMë Shumë Këngë Nga Ibrahim Kasami:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet