Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ibrahim Kasami - Hajde Nuse Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Baba po kris me allti
E marton djalin zotni
Nusja shkelqën si kristal
Lumit ju që e keni marrë

Strofa. 1

Darsëm t'madhe paske nis
Përhajr t'koft i zoti shpisë
Nana nga gëzimi loton
E marton djalin allton

Refreni.

E hajde nuse sille fort at mindil
Vallzon tan familja bashk me mysafir
Luje luje vallën o për mashallah
Gëzim ma t'madh për nanën sonte jo nuk ka

Strofa. 2

Baba po kris me allti
E marton djalin zotni
Nusja shkelqën si kristal
Lumit ju që e keni marrë

Refreni.

E hajde nuse sille fort at mindil
Vallzon tan familja bashk me mysafir
Luje luje vallën o për mashallah
Gëzim ma t'madh për nanën sonte jo nuk ka


Ky tekst u dërgua nga Dashurim AziziIbrahim Kasami
Publikimi: 08/12/2020
Muzika: Adnan Aliu
Orkestrimi: Adnan Aliu
Teksti: Dashurim Azizi
Studio: Meti Neziri GostivarIbrahim Kasami - Hajde Nuse
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Hajde Nuse".
3. Video është e këngës "Hajde Nuse", por nuk këndohet nga Ibrahim Kasami.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Ibrahim Kasami:


Komente 0